השקעה בנכס דיגיטלי

למה עכשיו זה הזמן הטוב ביותר להשקיע בנכסים אינטרנטיים?

לאנשים רבים יש כיום סכום כסף פנוי, ואיתו גם התלבטות: איך להשקיע אותו בחוכמה כך שהוא יניב מקסימום הכנסה? אחת האפשרויות הקיימות כיום היא נכס אינטרנטי. למעשה מדובר באופציה שהופכת לפופולרית יותר ויותר בזכות היתרונות המשמעותיים שלה – וכאן בעמוד תוכלו לקרוא עליהם ולהחליט באופן מושכל אם להצטרף לטרנד המשתלם כל כך.

מגוון רחב של אפשרויות

הסיבה הראשונה שבזכותה קניית נכס דיגיטלי הפכה לאופציה פופולרית וגם כדאית היא שפע האפשרויות. ערוץ יוטיוב הוא נכס דיגיטלי, חשבון פייסבוק יכול לשמש כנס כזה וכך גם חשבון אינסטגרם, בלוג במגוון רחב של תחומים הוא עוד דוגמה לנכס אינטרנטי ועוד אפשרות היא חנות – גם כזו ששייכת לכם וגם כזו שנמצאת בפלטפורמה כגון אמזון או eBay. אתר לידים עשוי גם הוא להוות נכס דיגיטלי מניב ובאופן כללי יש שלל דרכים להפוך את האינטרנט למקור הכנסה מתגמל מאוד.

הנדל”ן יקר מדי ושוק ההון מדשדש

סיבה שנייה לביקוש ההולך וגדל לנכסים דיגיטליים היא החסרונות המובהקים של האלטרנטיבות, כלומר מסלולי ההשקעה המקובלים. שוק הנדל”ן מושך אליו משקיעים רבים אבל בגלל עליות המחירים המתמשכות והמשמעותיות במשך יותר מ-10 שנים ברציפות רף הכניסה אליו גבוה מאוד – כדי לרכוש נכס דלא ניידי נדרש סכום של 6 ואפילו 7 ספרות. זהו חסם של ממש בפני מי שיש לו סכומים צנועים יותר. עוד כדאי לקחת בחשבון שלקיחת משכנתא כדי להשקיע בנדל”ן מייקרת מאוד את העלות של רכישת הנכס ופוגמת בתשואה. בנוסף נדרשים משקיעי הנדל”ן לשלם מס רכישה שגם הוא מסתכם בעשרות אלפי שקלים.

לעומת זאת, שוק ההון אמנם מאפשר להשקיע גם סכומי כסף צנועים יותר אבל התשואות שהוא מניב בשנים האחרונות צנועות (אלא אם כן בוחרים באפיקים שמתאפיינים ברמת סיכון גבוהה).

הגידול הדרמטי בשימוש במרחב הדיגיטלי בעידן הפוסט קורונה

עוד סיבה טובה להתעמק בעולם הנכסים הדיגיטליים ולאתר הזדמנויות אטרקטיביות היא מציאות החיים של כולנו שמשתנה בקצב מהיר מאוד. עוד ועוד פעילויות עוברות אל המרחב הדיגיטלי, וכולנו מבלים בו יותר ויותר שעות מדי יום – לשלל צרכים ובהם קניות, התעדכנות בחדשות, אינטראקציות חברתיות, האזנה למוזיקה, צפייה בתכנים שונים, לימודים, עבודה ועוד ועוד.

אם תבדקו בגוגל טרנדס את רמת ההתעניינות במושג כמו דרופשיפינג בתקופה שבה עידן הקורונה התחיל, תוכלו לראות שהביקוש לתחום הוכפל והגיע לשיא. צירוף מקרים? לא סביר להניח.

דרופשיפינג

בהתאם, פוטנציאל הרווחים כתוצאה מהשקעה ברכישת נכס דיגיטלי איכותי גבוה במיוחד. בהקשר זה כדאי לציין את השפעות הקורונה. המגפה האיצה במידה ניכרת את התרחבות היקף השימוש בכלים דיגיטליים ועל-פי כל ההערכות מגמה זו צפויה להימשך ואף להתחזק. למעשה פייסבוק אף שוקלת להקים יקום וירטואלי עצום שבו אפשר יהיה לחוות חוויות מורכבות אפילו יותר מאלה שמספק האינטרנט כיום (לפי מארק צוקרברג היקום הווירטואלי יאפשר לכולנו “במקום לצפות בתכנים, להיות בתוכם”). אמנם מן הסתם יחלוף עוד זמן בלתי מבוטל עד שהחזון החדש של מייסד פייסבוק יקרום עור וגידים (או ליתר דיוק פיקסלים ושרתים), אבל הכיוון ברור – ואיתו גם התשואה הצפויה לכל מי שיקנה עכשיו נכס דיגיטלי.

שליטה מלאה בנכס ובתשואה ממנו

 גם השקעה בשוק ההון וגם השקעה בנדל”ן מתאפיינת ברמה מסוימת של אי ודאות, לעתים גבוהה למדי. בשני המקרים אין למשקיע שליטה מלאה על הנכס שרכש והוא חשוף לתנודתיות עקב התרחשויות חיצוניות. כך למשל משבר פיננסי בארה”ב ישפיע גם על שוק המניות בארץ ואפילו מתיחות ביטחונית עלולה לפגום בתשואה. לעומת זאת כשקונים נכס דיגיטלי יש שליטה מלאה בביצועים שלו – ובעיקר יכול להשביח אותו אם מתנהלים באופן מושכל. התוצאה: מקסימום תשואה ורווחים, ולכן גם מקסימום נחת מההשקעה החכמה.

לשיתוף המאמר